• امروز :
 • سلامتی
 • پیاده‌روی تا محل کار چه فوایدی دارد؟

 • یکشنبه، ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ بازدید 52 مدیریت
 • یکی از راهکارهای بسیارمفید برای کمک به سلامتی و کاهش وزن و نیز حضور کمتر در وسایل نقلیه عمومی که در شرایط پاندمی کرونا می‌تواند خطرناک باشد، پیاده‌روی تا محل کار است. این کار باعث بهبود خلق و خوی شما نیز می‌شود. در اینجا می‌خواهیم از فواید پیاده‌روی تا محل کار برای شما بگوییم تا هر چه بیشتر به این کار تشویق شوید.

 •  

  1 -  مدت کمتری در حالت نشسته به سر می‌برید

  نشستن در وسیله نقلیه و بعد هم در محل کار و پشت میزنشینی بر روی سلامتی اثرات بسیار منفی دارد. این امر نه تنها با چاقی بلکه با افزایش خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی و پرفشاری خون نیز در ارتباط است. خوشبختانه اگر از جای خود بلند شده و راه بروید، اثرات مضر نشستن، کاهش پیدا می‌کنند.

   

  2 -  مفید برای محیط زیست

  هر چه تعداد وسایل نقلیه کمتر باشد قطعاً کربن کمتری تولید شده و برای محیط زیست مفیدتر است. به علاوه دیگر لازم نیست هزینه زیادی برای بنزین کنید. حداقل یک بار در هفته این کار را انجام بدهید تا هم به خود و هم به محیط زیست، خدمتی کرده باشید.

   

  3 -  خلاقیت و قدرت ابتکار در شما افزایش پیدا می‌کند

  تحقیقات نشان می‌دهند که اگر قبل از انجام کارها و پروژه‌ها، ورزش کنیم، قدرت ابتکار و خلاقیت ما بیشتر می‌شود.

   

  4 -  پیاده‌روی تا محل کار هم نوعی ورزش به حساب می‌آید

  اگر اختصاص دادن زمانی برای ورزش در برنامه پرمشغله روزانه شما، کار مشکلی است، از پیاده‌روی تا محل کار برای جبران استفاده کنید. پیاده‌روی نه تنها به کاهش وزن شما کمک می‌کند بلکه باعث عضله‌سازی نیز شده و سلامتی دستگاه قلبی – عروقی را بهبود می‌بخشد.

   

  5 -  کمک به سلامتی مغز

  تحقیقات نشان می‌دهند که نور روز و ورزش هوازی باعث تقویت عملکرد ذهنی و مغزی می‌شوند و از بروز زوال عقلی و بیماری‌هایی مثل آلزایمر، ممانعت می‌کنند.

   

  6 -  احساس شادی بیشتر و استرس کمتر

  پیاده‌روی، اضطراب و افسردگی را کمتر می‌کند.

   

  نکاتی برای پیاده‌روی تا محل کار

   

  برای مسیر پیاده‌روی خود، برنامه‌ریزی کنید

  لازم نیست که هر روز از همان مسیری که در آن رانندگی می‌کردید، عبور کنید. می‌توانید از مسیرهای میان‌بر که ساکت‌تر و خوش‌منظره‌تر هستند، به محل کار خود بروید. می‌توانید از نقشه گوگل برای پیدا کردن مسیرهای متنوع استفاده کنید.

   

  در یک روز تعطیل مدت زمان پیاده‌روی خود تا محل کار را بررسی کنید

  قبل از اینکه شروع به پیاده‌روی تا محل کار خود کنید، ابتدا باید تخمین بزنید که به چه مدت زمان برای رسیدن به محل کار خود نیاز دارید. در روزهای اول، به خودتان 20 دقیقه زمان اضافه‌تر بدهید تا در صورت بروز هر گونه اتفاق غیرمنتظره، زمان کافی برای رسیدن به محل کار داشته باشید.

   

  کفش پیاده‌روی به پا داشته باشید

  استفاده از کفش مخصوص پیاده‌روی از ملزومات پیاده‌روی است تا هم انجام این کار برای شما راحت‌تر باشد و هم دچار آسیب‌دیدگی نشوید. می‌توانید لباس ورزشی نیز به تن کرده و لباس کار خود را داخل یک کیف کوله حمل کنید تا در محل کار آن را تعویض نمایید. کیف کوله این حسن را نیز دارد که وزن اشیائی که باید با خود به محل کار ببرید را نیز به طور یکنواخت روی هر دو شانه شما می‌اندازد. البته نباید آنقدر سنگین باشد که شکل صحیح راه رفتن را مختل کند.

   

  برگرفته از:   blog.myfitnesspal.com

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.
شما اولین نفر باشید ...نیمی از مبتلایان به ویروس کرونا، تا ماه‌ها این علائم را با خود دارند
سلامتی
دوشنبه، ۲۰ مرداد ۱۳۹۹

ویروس کرونا ابتدا بیماری دستگاه تنفسی تصور می‌شد. اما با گذشت 6 ماه از [...]

چگونه چاقی به شکل موذیانه‌ای به سراغ شما می‌آید
سلامتی
دوشنبه، ۲۰ مرداد ۱۳۹۹

گاهی با وجود اینکه تمام نکات رژیمی را رعایت می‌کنیم، ورزش می‌کنیم و بر [...]

رژیم غذایی امتیازی یعنی چی؟
بلاگ
پنج شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۷


یکاBMI شاخصی برای افراد بالغ است که با آن وزن سالم نسبت به قد محاسبه می شود. برای کودکان 2 ساله و بالاتر، BMI صدک استفاده می شود. این شاخصی است که با آن وزن مناسب نسبت به قد، سن و جنسیت محاسبه می شود. اگر میزان BMI، بالاتر از حد سلامت باشد فرد در خطر بیماری های مربوط به اضافه وزن، مانند دیابت نوع 2، بیماری های قلبی و بعضی سرطان ها قرار می گیرد.
همانطور که گفته شد BMI بهترین راه ارزیابی وزن سلامت در بزرگسالان است. صدک BMI بهترین روش ارزیابی وزن مناسب در کودکان 2 سال به بالا است. بعضی افراد بزرگسال که بدنی عضلانی دارند ممکن است BMI بالاتر از حد سلامت داشته باشند. در حالی که چربی بسیاری کمی دارند ( مثلا یک بدنساز ). BMI این ورزشکار چاقی را نشان می دهد در حالی که چنین نیست، پس شاخص BMI برای همه کارایی ندارد.
از آنجا که انسان ها در قد و شکل بدن متفاوت هستند، BMI هم وزن طبیعی را نسبت به قد نشان می دهد. BMI بالاتر از حد طبیعی در بزرگسالان، نشان می دهد که سنگین تر از وزن ایده آل هستید. محدوده ی زیر حد طبیعی فقط برای بزرگسالان حساب می شود. نتایج و تفسیر BMI در کودکان متفاوت است.
پایین تر از این حد به این معناست که فرد کمبود وزن دارد. دلایل زیادی برای این نتیجه می تواند وجود داشته باشد. این افراد باید به دنبال افزایش وزن باشند تا سلامت خود را به دست بیاورند.
این محدوده ی وزن مناسب است. اگر برای شما در این محدوده است، یعنی نسبت به قدتان وزن مناسبی دارید. به هر حال این افراد هم باید برنامه ی غذایی سالم به همراه فعالیت بدنی مرتب را دنبال کنند تا هم اندامی متناسب داشته باشند و هم وزنشان از حد طبیعی بالاتر یا پایین تر نیایید.
این اندازه بیش از حد ایده آل است و ممکن است فرد اضافه وزن داشته باشد، یعنی نسبت به قدتان سنگین تر هستید. اضافه وزن، شما را در خطر بیماری های قلبی، سکته مغزی و دیابت نوع 2 قرار می دهد. وقت آن رسیده که واکنش نشان دهید و برنامه غذایی و ورزشی را شروع کنید.
این اندازه در بالاترین حد است و چاقی نام دارد. چاقی، فرد را در خطر بسیاری از بیماری ها قرار می دهد. کاهش وزن خیلی سریع تاثیر مثبت خود روی سلامت این افراد نشان می دهد.
نتایج در کودکان متفاوت است. برای ارزیابی وزن مناسب در کودکان، متخصصان به قد، سن و جنسیت کودک توجه می کنند. نتیجه صدک BMI نام دارد . راهی مناسب برای تشخیص وزن مناسب کودکان است و توسط متخصصان انجام می شود. متخصص با استفاده از آن می تواند به شما بگوید کودک آنطور که انتظار می رفته است رشد کرده یا نه. وقتی صدک BMI کودک مشخص می شود در یکی از این چهار گروه قرار می گیرد: کمبود وزن: زیر صدک 2 وزن سلامت: بین صدک 2 و 90 اضافه وزن: بین صدک 91 و 97 چاق: روی صدک 98 یا بالاتر از آن، بیشتر کودکان باید روی وزن ایده آل قرار داشته باشند. اما اگر کودک بالاتر از محدوده ی طبیعی باشد، باید زیر نظر قرار بگیرد تا به وزن ایده آل برسد. اضافه وزن مشکلاتی را برای سلامت کودک به وجود می آورد. تحقیقات نشان داده کودکان دارای اضافه وزن یا چاق در دوران کودکی و بعدها، دست به گریبان بیماری های مربوط به چاقی هستند. پس اگر کودکی با چنین مشکلی دارید بهتر است هرچه زودتر اقدام کنید. می خواهید بدانید شما در کدام دسته هستید؟ از این لینک محاسبه کنید.