• امروز :
 • سلامتی
 • چگونه در داخل خانه، پیاده‌روی کنیم

 • چهارشنبه، ۰۶ فروردین ۱۳۹۹ بازدید 21 مدیریت
 • این روزها که در قرنطینه به سر می‌بریم، نباید به بی‌تحرکی عادت کنیم. پیاده‌روی از ورزش‌های بسیار مفیدی است که نیازی به فضای زیاد ندارد. شاید به نظرتان پیاده‌روی در فضای کوچک خانه غیرممکن بیاید اما ما به شما می‌گوییم که چگونه از همان فضای کوچک خانه برای پیاده‌روی بهره ببرید.

 •  

  به جای اینکه بر روی پیاده‌روی از نقطه الف به نقطه ب هدفگیری کنید، تمرکز خود را بر روی قدم گذاشتن در هر نقطه‌ای که امکانپذیر است، بگذارید. کافیست که به مدت 10 تا 30 دقیقه در هر سمت و سویی راه بروید، از پله بالا و پایین بروید، در یک جا درجا بزنید، روبروی تلویزیون و در حین تماشای آن راه بروید. در پایان روز به خود می‌آیید و متوجه می‌شوید که یک پیاده‌روی مفید و کامل در کل روز داشته‌اید.

   

  نکاتی برای پیاده‌روی در داخل منزل

   

  تعداد مشخصی قدم برای خود در نظر بگیرید

  این موضوع باعث می‌شود که در همان محیط کوچک هم همه تلاش خود را بکنید تا آن تعداد قدم که از قبل برای خود در نظر گرفته‌اید را بردارید. می‌توانید هر روز بر تعداد این قدم‌ها بیفزایید. مثلاً هر روز هزار قدم بیشتر از روز قبل.

   

  از دستگاه‌های ردگیری تعداد قدم‌ها استفاده کنید

  امروزه حتی برخی از تلفن‌های هوشمند هم مجهز به این رهگیر تعداد قدم‌های برداشته شده هستند. لازم نیست که دستگاه دیجیتالی تهیه کنید که علاوه بر تعداد قدم‌ها دارای گزینه‌های اضافه‌تری مثل کالری سوزانده شده یا فشار خون و غیره نیز هستند. کافیست که یک دستگاه ساده که تعداد قدم‌ها را شمارش می‌کند داشته باشید تا کار شما راه بیفتد.

   

  تا جایی که می‌توانید حرکت کنید

  هر قدر که کمتر بنشینید، قدم بیشتری برمی‌دارید. هر 15 دقیقه یکبار از جای خود بلند شده و دور اتاق راه بروید، وقتی که با تلفن صحبت می‌کنید، قدم بزنید، در حین تماشای تلویزیون راه بروید، به موسیقی گوش بدهید و در اطراف اتاق چرخ بزنید. به مدت طولانی در یکجا ننشینید.

   

  در حین درجا زدن، با وزن بدن خود نیز ورزش کنید

  با توجه به اینکه ممکن است پیاده‌روی در یک فضای کوچک بعد از مدتی خسته‌کننده شود، می‌توانید به آن چاشنی اضافه کنید. یعنی هر از گاهی ورزش‌هایی مثل لانج، دراز و نشست، اسکوآت، شنای سوئدی و از این قبیل ورزش‌ها که با وزن خود بدن و بدون نیاز به تجهیزات خاص قابل انجام هستند را به پیاده‌روی خود اضافه کنید. هر 3 تا 5 دقیقه، یکبار پیاده‌روی را متوقف کرده و اقدام به انجام این ورزش‌ها کنید.

   

  برگرفته از:   mblog.myfitnesspal.co

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.
شما اولین نفر باشید ...چگونه ورزش در خانه را از یک ورزش خسته‌کننده به یک ورزش مهیج تبدیل کنیم
سلامتی
یکشنبه، ۱۷ فروردین ۱۳۹۹

با توجه به تعطیلی باشگاه‌ها در دوران قرنطینه، برخی از دوستان با اراده [...]

نوشیدنی‌هایی برای تقویت ایمنی بدن
سلامتی
شنبه، ۱۶ فروردین ۱۳۹۹

خیلی عوامل، از فعالیت بدنی و مصرف غذاهای مقوی گرفته تا کاهش استرس و حت [...]

رژیم غذایی امتیازی یعنی چی؟
بلاگ
پنج شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۷


یکاBMI شاخصی برای افراد بالغ است که با آن وزن سالم نسبت به قد محاسبه می شود. برای کودکان 2 ساله و بالاتر، BMI صدک استفاده می شود. این شاخصی است که با آن وزن مناسب نسبت به قد، سن و جنسیت محاسبه می شود. اگر میزان BMI، بالاتر از حد سلامت باشد فرد در خطر بیماری های مربوط به اضافه وزن، مانند دیابت نوع 2، بیماری های قلبی و بعضی سرطان ها قرار می گیرد.
همانطور که گفته شد BMI بهترین راه ارزیابی وزن سلامت در بزرگسالان است. صدک BMI بهترین روش ارزیابی وزن مناسب در کودکان 2 سال به بالا است. بعضی افراد بزرگسال که بدنی عضلانی دارند ممکن است BMI بالاتر از حد سلامت داشته باشند. در حالی که چربی بسیاری کمی دارند ( مثلا یک بدنساز ). BMI این ورزشکار چاقی را نشان می دهد در حالی که چنین نیست، پس شاخص BMI برای همه کارایی ندارد.
از آنجا که انسان ها در قد و شکل بدن متفاوت هستند، BMI هم وزن طبیعی را نسبت به قد نشان می دهد. BMI بالاتر از حد طبیعی در بزرگسالان، نشان می دهد که سنگین تر از وزن ایده آل هستید. محدوده ی زیر حد طبیعی فقط برای بزرگسالان حساب می شود. نتایج و تفسیر BMI در کودکان متفاوت است.
پایین تر از این حد به این معناست که فرد کمبود وزن دارد. دلایل زیادی برای این نتیجه می تواند وجود داشته باشد. این افراد باید به دنبال افزایش وزن باشند تا سلامت خود را به دست بیاورند.
این محدوده ی وزن مناسب است. اگر برای شما در این محدوده است، یعنی نسبت به قدتان وزن مناسبی دارید. به هر حال این افراد هم باید برنامه ی غذایی سالم به همراه فعالیت بدنی مرتب را دنبال کنند تا هم اندامی متناسب داشته باشند و هم وزنشان از حد طبیعی بالاتر یا پایین تر نیایید.
این اندازه بیش از حد ایده آل است و ممکن است فرد اضافه وزن داشته باشد، یعنی نسبت به قدتان سنگین تر هستید. اضافه وزن، شما را در خطر بیماری های قلبی، سکته مغزی و دیابت نوع 2 قرار می دهد. وقت آن رسیده که واکنش نشان دهید و برنامه غذایی و ورزشی را شروع کنید.
این اندازه در بالاترین حد است و چاقی نام دارد. چاقی، فرد را در خطر بسیاری از بیماری ها قرار می دهد. کاهش وزن خیلی سریع تاثیر مثبت خود روی سلامت این افراد نشان می دهد.
نتایج در کودکان متفاوت است. برای ارزیابی وزن مناسب در کودکان، متخصصان به قد، سن و جنسیت کودک توجه می کنند. نتیجه صدک BMI نام دارد . راهی مناسب برای تشخیص وزن مناسب کودکان است و توسط متخصصان انجام می شود. متخصص با استفاده از آن می تواند به شما بگوید کودک آنطور که انتظار می رفته است رشد کرده یا نه. وقتی صدک BMI کودک مشخص می شود در یکی از این چهار گروه قرار می گیرد: کمبود وزن: زیر صدک 2 وزن سلامت: بین صدک 2 و 90 اضافه وزن: بین صدک 91 و 97 چاق: روی صدک 98 یا بالاتر از آن، بیشتر کودکان باید روی وزن ایده آل قرار داشته باشند. اما اگر کودک بالاتر از محدوده ی طبیعی باشد، باید زیر نظر قرار بگیرد تا به وزن ایده آل برسد. اضافه وزن مشکلاتی را برای سلامت کودک به وجود می آورد. تحقیقات نشان داده کودکان دارای اضافه وزن یا چاق در دوران کودکی و بعدها، دست به گریبان بیماری های مربوط به چاقی هستند. پس اگر کودکی با چنین مشکلی دارید بهتر است هرچه زودتر اقدام کنید. می خواهید بدانید شما در کدام دسته هستید؟ از این لینک محاسبه کنید.